Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Albinus Grammar: Naive

Do 10.5.2018 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná zajímavá výstava obrazů umělce Albinus Grammar: Naive.

Kavárna co hledá jméno propůjčí své stěny umělci s pseudonymem Albinus Grammar, který vám představí velkoformátové dřevorytové tisky vytvořené přímo pro naše prostory. Po dobu jednoho měsíce bude u nás v galerii vystaveno deset uměleckých děl s figurativní tématikou a symboly, jež nenásilně hovoří o příbězích, které jsou pro autora důležité.

Tento soubor autor pojmenoval „NAIVE“. Dle jeho slov jde o základní složku, bez které nelze vytvořit osobní nebo kolektivní sen, a tím se zafixovat pro jeho úspěšné naplnění. Takovým snem je i vytvoření díla, které přenáší pocit nebo myšlenku. Naivitu většina lidí postupně ztrácí během dospívání a s přibývajícími zkušenostmi, ale také díky množství různých zklamání, které vedou k následnému vybrušování citů.

Albinus Grammar vytváří figurativní olejové malby a dřevoryty s důrazem na anatomii. Jeho tvorba se silným technickým i filosofickým základem se vyhýbá standardům moderní estetiky. Svá díla již představil v minulých letech na výstavách v Norsku, Velké Británii či Turecku. Jeho zaměření na zobrazení těla již není jen krátkodobým vzplanutím, ale zdá se být obsesí a nevyhnutelnou formou, která mu dává možnost předávat myšlenky společnosti. Cílevědomost a zarputilost jemu vlastní ho předurčuje k zajímavé a barvité výtvarné budoucnosti plné experimentů a spoluprací.

Informace o umělci Albinus Grammar najdete na jeho webových stránkáchwww.albinusgrammar.com a na sociálních sítích.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Albinus Grammar: Naive