Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Albinus Grammar a JIЯI: The concrete things

Do 11.3.2020 bude ve Vnitroblocku, Tusarova 31, Praha 7, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava Albinus Grammar a JIЯI: The concrete things.

Výtvarné umění a beton. Tato v našich končinách pozoruhodná kombinace se zrodila čistě spontánně v hlavě figurálního malíře Albinus Grammar, který oslovil svého dlouholetého přítele JIЯIho, špičkového technologa a vizionáře, který stojí mimo jiné za zrodem úspěšné společnosti, pro níž je beton základním stavebním kamenem. Výsledkem je společné vystavení děl, která se technologicky i obsahově chystala několik let. Jejich společným jmenovatelem je… beton. Jeho zcela novou a ještě nepoznanou dimenzi máte možnost spatřit na výstavě The concrete things!

Motivy JIЯIho obrazů jsou do betonu doslova vyžrány a následně upravovány pomocí různých materiálů a barev do výsledného ztvárnění díla. Na výstavě představí kolekci inspirovanou Helmutem Newtonem, legendou světové fotografie.

Albinus Grammar pracuje s betonem coby nosičem sítotisku a digitálního tisku. Ve svých obrazech reaguje na JIЯIho výběrem svých inspirativních ikon z Česka a Slovenska, které jej ovlivnily svými osobnostními kvalitami nebo přínosem pro společnost.

Pořádá Dudes&Barbies Gallery  a  VNITROBLOCKFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Albinus Grammar a JIЯI: The concrete things