Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Adéla Marie Jirků, „Horizont očekávání“

26. 3.-4. 5. / Pracovna / Kresba

Do 4.5.2018 bude v Pracovně, Vlkova 36, Praha 3 (v kavárně vepředu), přístupná zajímavá výstava Adély Marie Jirků, „Horizont očekávání“.

Do výstavního prostoru kavárny v Pracovny přijala pozvání Adéla Marie Jirků, jež si prošla ateliérem ilustrace na UMPRUM, studiem malby na ESBAM v Marseille a diplomovala u Prof. Lindovského na AVU.
Adéla se věnuje se ilustraci, malbě, vedení výtvarné dílny na Vyšehradě a poslední dobou i murálu, převážně však v interiéru. V současnosti pracuje na své autorské knize o hluchoněmé Mařce z Valašska, která celý život pásla ovce a pracovala na statku, aby se z ní na stará kolena stala kreslířka art brut.

► www.adelamariejirku.com

Adéla na výstavě v Pracovně představí sérii děl souborně nazvanou „Horizont očekávání“. Stále duchem s Mařkou, v myšlenkách ubíhajících k tématům mé autorské a autobiografické knížky, si odbíhám na plátno ventilovat širší pocity, které se mi nevejdou do drobných ilustrací, které kreslím olejovým pastelem na papír.
Stávám se Mařkou, rozhlížím se kolem sebe z míst, kde zrovna stojím a kde tisíckrát stála ona. Vidím horizonty, které lemovaly její bytí a které byly jakousi oponou k okolnímu světu. Ta opona se Mařce nikdy nerozevřela.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Adéla Marie Jirků, „Horizont očekávání“