Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Adam Tureček – Craftbrut: The Defaut Fault

22. 2.-25. 5. / DOX / Design

Do 25.5.2018 bude v centru současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7, v designshopu Dox by Qubus přístupná zajímavá a místy pro někoho provokativní výstava Adama Turečka – Craftbrut: The Defaut Fault.

S radostí Vás zveme na další z řady výstav současného českého designu v Dox by Qubus.

Craftbrut je projekt Adama Turečka, který představuje experimentální přístup k navrhování a výrobě „užitných“ objektů brutální-násilnou cestou za pomoci základních dílenských nástrojů a strojů. Tento způsob vzniku objektů je provázen něčím, co lze označit za výchozí chybu. Je to předpoklad odchýlení se od smyšleného, fyzicky neexistujícího etalonu vznikajícího objektu. Toto odchýlení je záměrné, né však kontolovatelné nebo náhodné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Stává se tak nekorigovanou chybnou součástí výsledného objektu.

V rámci výstavy bude představena celá kolekce objektů projektu Craftbrut / lampy Millet, talíře Flexart, puzzle PuzzyBox, polička BNNB, váza Sweet&Sour, zrcátko Dyad/ a nové objekty AsFault.

Adam Tureček je designér ze studia AAKKFOREVER, zabývající se průmyslovým a grafickým designem.

Vystudoval Umprum. Za svou práci získal několik nominací a ocenění. / např. Objev/Designér roku-CGD, Edida, BombaySapphire Glass Competition /.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Adam Tureček – Craftbrut: The Defaut Fault