Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Adam Štech: Caput mortuum

17. 9.-12. 10. / DSC Gallery / Malba

Do 12.10.2019 bude v DSC Gallery, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a fakt hustá výstava Adama Štecha: Caput mortuum.

Adam Štech (nar. 1980), přestože reaguje na postmoderní podněty, pracuje poměrně tradičně. Za východisko svých obrazů volí často kresby a koláže. Název výstavy Caput mortuum je také příznačně ironický. Barva sedlé krve nenese nadarmo latinský název “mrtvá hlava”. Na základě kreseb, propracovaných maleb, mozaiek a koláží přetváří figuraci tak, aby byla patrná její inspirace v dějinách umění. Zároveň je v dílech obsažena aktualizace, která naopak promlouvá o živých zásazích a novém tvarování současnosti. Hledání výrazu má své autorské opodstatnění, a tím je Štechův specifický „vnitřní model“. Zdánlivě odlišné malířské strategie a metody sahající až k archaické mozaice sjednocuje integrační aspekt tvorby, v němž se projevují vědomé korekce i otisky mimovolní paměti.

Kurátor výstavy: Petr VaňousFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Adam Štech: Caput mortuum