Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Adam Jílek / Sám sebou

Do 22.10.2019 bude ve Vnitroblocku + Signature store & Café, Tusarova 31, Praha 7, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava obrazů Adama Jílka: Sám sebou.

Kolem mladého umělce Adama Jílka (*1989) bylo letos rušno.
Tomuto talentovanému malíři, který si i přes svůj relativně nízký věk stačil vyvinout jasně rozpoznatelný vizuální styl, se úspěšně daří překračovat hranice klasické malby.
Před nedávnem se například podílel na letní kolekci šatů ve spolupráci s návrhářkou Beatou Rajskou, kterou jste mohli poprvé spatřit na filmovém festivalu v Karlových Varech. Letos je také zařazen do prestižního žebříčku časopisu Forbes 30 pod 30. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách po celém světě a v průběhu září a října můžete ta nejnovější vidět právě ve Vnitroblocku!

Ústředním prvkem Adamovy tvorby jsou motivy zvířat, kterým podobně jako v bajkách propůjčuje lidské vlastnosti a občas také výrazy ve tváři. Dokáže bravurně propojovat paralely mezi těmito dvěma světy a satiricky tak upozorňovat na různé nešvary lidské říše.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Adam Jílek / Sám sebou