Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž a uvedení zinu Robert Carrithers with The XYZ Project – The Downtown Luminaries

končí 27. června / Knihkupectví Page Five / Fotografie

30.5.2019 se v uměleckém knihkupectví Page Five, Veverkova 5, Praha 7, konala vernisáž a uvedení zinu Roberta Carritherse with The XYZ Project – The Downtown Luminaries. Výstava k projektu zde bude k vidění do 27.6.2019.

Club 57 byl na konci 70. a počátkem 80. let kreativní laboratoří a místem, kde se setkávaly jména, které byly nejvíce v kurzu na tehdejší newyorské hudební a umělecké scéně. Robert Carrithers byl při tom a zachycoval tyto osobnosti a atmosféru v Clubu 57 na svých fotografiích.

Robertovy fotografie z knihy The Downtown Luminaies, byly vystaveny také v MoMA v New Yorku, na výstavě „Club 57: Film, Performance and Art in the East Village, 1978-1983“. Některé z fotografií jsou naopak vystaveny úplně poprvé a nebude možné je vidět nikde jinde.

Oliver Torr a St. Jakob z XYZ Project svojí hudbou navodili na vernisáži 30.5.2019  magickou atmosféru, která reaguje na období, kdy fotografie vznikaly, a zároveň, spolu s vizuály od Roberta Carritherse, které v živé 3D fotomontáži představil VJ Kopecky, přináší nové souvislosti s dneškem.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž a uvedení zinu Robert Carrithers with The XYZ Project – The Downtown Luminaries