Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž a koncert Nesmrtelná ozvěna – pocta Radimu Hladíkovi

Do 8.7.2017 bude v Restauraci v Rohlíku, Na Hřebenech II. 1130/6, Praha 4 – Kavčí hory, přístupná výstava Nesmrtelná ozvěna – pocta Radimu Hladíkovi. Všechny fotky z výstavy i koncertu: Petr.

Vystavují: Vlasta Brůček Plamínek, Jiří Genzer, Pavol Hammel, Bob Hochman, Vladimír Hochman, Vladimír Merta, Misha, Martin Patřičný, Robert Nový, Jiří Suchý a Vlasta Třešňák.

……………..

Radim Hladík (13. prosince 1946 Praha – 4. prosince 2016) byl český rockový kytarista, skladatel, producent a pedagog.

Jako dítě se učil hrát na klavír. Dva roky navštěvoval Pražskou konzervatoř, kde studoval hru na kytaru.

V patnácti letech hrál na kytaru ve skupině Komety. Od roku 1964 vystupoval profesionálně v klubu Olympik. Byl členem legendární beatové skupiny The Matadors. Od druhé poloviny 60. let 20. století je považován za jednoho z nejlepších českých kytaristů. Byl oceněn jako nejlepší kytarista a beatová osobnost rocku. Publikum udivoval různými jevištními triky (hraní s kytarou za krkem) a technickými vymoženostmi (jako první v Československu používal booster, zpětnou vazbu nebo kvákadlo).

V roce 1968 stál u vzniku skupiny Blue Effect. Poté, co skupinu opustil Vladimír Mišík, se stal vůdčí osobností skupiny. Od samého počátku se Radim Hladík prosazoval jako výrazný autor.

Radim Hladík se prosazoval i v jiných žánrech. Za zmínku určitě stojí jeho spolupráce se slovenskou hudební scénou (Marián Varga, Pavol Hammel nebo Fedor Frešo). V roce 1979 nahrál společně s bubeníkem Vlado Čechem skladbu klávesisty a zpěváka Blue Effectu Leška Semelky „Šaty z šátků“, která se stala vítěznou písní Bratislavské lyry.

V 80. letech spolupracoval se zpěvákem a kytaristou Oldřichem Kellnerem a klávesistou Lubošem Mandou.

Radim Hladík se věnoval i folkové hudbě. Byla to zejména společná vystoupení s Jaroslavem Hutkou, kterého doprovázel na klasickou španělskou kytaru. Spolupracoval též s Dagmar Andrtovou-Voňkovou.

Poslední koncert s Blue Effectem odehrál na Střeleckém ostrově 14. září 2016 a následně vystupování přerušil. Od srpna téhož roku byl v registru pro transplantaci plic v důsledku zhoršující se idiopatické plicní fibrózy, jíž trpěl několik let. Na následky nemoci zemřel 4. prosince 2016 ve věku 69 let.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž a koncert Nesmrtelná ozvěna – pocta Radimu Hladíkovi