Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž 1336 km (KF FAMU v Tunisku) a Mohamed Amzil: Kaligrafie

Do 9.4.2016 budou v Galerii 35 Francouzského Institutu, Štěpánská 35, Praha 1, přístupné výstavy 1336 km (KF FAMU v Tunisku) a Mohamed Amzil: Kaligrafie.

Tunisko pohledem studentů Katedry fotografie FAMU.

1336 km – vzdálenost, jakou ve čtyřech džípech v květnu 2015 ujela desítka studentů Katedry fotografie FAMU napříč Tuniskem, od jižních hornatých oblastí přes poušť až k antickým a současným městům na severu země. Studenti cestu ztvárnili pomocí celé škály technik a forem, jakými jsou barevná i černobílá fotografie, fotografie na skle, ušlechtilé tisky, deníkové záznamy či video.

Pořádá Velvyslanectví Tuniska.

—————-

Kaligrafista Mohamed AMZIL absolvoval vysokou školu umění v Casablance v roce 1985 a vysokou školu kaligrafie v Istanbulu (IRCICA*) v roce 1997, kde získal Diplôme supérieur en calligraphe.

Pravidelně se účastní soutěží a vystavuje v Maroku i v zahraničí. Ve svých posledních pracích se jeho styl přibližuje malířskému a kombinuje malbu, různé materiály, formy i pohyby. Za pomoci těchto prvků vytváří abstraktní prostory, pozadí, na kterých jeho kaligrafické kompozice ožívají a odhalují svoji jemnost i sílu.

Pořádá Velvyslanectví Marockého království.

—————-

Vernisáž oživila přítomnost studentů z divadla Théâtre de la Paix (Divadlo míru) z tuniského města Sfax.

Účast divadelního souboru Théâtre de la Paix (Divadlo míru, Tunisko) na Dnech Frankofonie
Studenti souboru Théâtre de la Paix (Divadlo míru, Tunisko) se vrací do Prahy a do Hradce Králové, aby představili Les 7 pierres (Sedm kamenů), své nové představení tematicky založené na principech zakotvených ve Všeobecné deklaraci lidských práv. V rámci školní výměny s gymnáziem Boženy Němcové v Hradci Králové se již soubor v letech 2014 a 2015 účastnil projektu Výlety po frankofonních zemích. Letos budou mít studenti možnost navázat nová přátelství v rámci společných divadelních dílen a představení, která se uskuteční na Gymnáziu Jana Nerudy a Gymnáziu na Zatlance v Praze.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž 1336 km (KF FAMU v Tunisku) a Mohamed Amzil: Kaligrafie