Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Valentýnské pohlazení – Vernisáž prodejní výstavy Alexandry Hejlové

9. 2.-2. 3. / Gallery Café Blanka / Malba

Do 2.3.2018 bude v Gallery Café Blanka, Soběslavská 23, Praha 3 (metro Želivského), přístupná zajímavá prodejní výstava obrazů a šperků Alexandry Hejlové.

Malířka Alexandra Hejlová (25. 7. 1970), studovala výtvarnictví, keramiku u akademických výtvarníků a sochařů, manželů Hudečkových, byla žačkou akademické malířky Jozefíny Garaiové. Na začátku dráhy profesionální výtvarnice, malovala obrazy Staré Prahy,které její kariéru v zahraničí odstartovaly. Radost i utrpení je možné v umění zúročit jenom tehdy, když jsou do hloubky zažité. Ti, co Sandru znají, vědí, jak všechno prožívá naplno. Maluje něžné obrazy romantických vztahů mezi mužem a ženou. Na jedné z mnoha vernisáží se objevil také galerista z Piccasso Gallery z Washingtonu D.C., kterému se obrazy zalíbily a chtěl je mít ve své galerii. Sandra používá většinou akrylové barvy.V současné době pracuje hlavně na figurální malbě lehce erotické, dále na dekorativních motivech, např. květiny, tygři, koně … Maluje také krajinky, západy slunce, hudební témata. Ač není klasický portrétista, v poslední době vytvořila na zakázku pro známé osobnosti portréty. Rozšířila tvorbu o techniku pastelů a malovaného hedvábí. Vystavuje se známými zahraničními umělci. Newyorský kritik si vybral a publikoval v americkém časopise jeden její obraz a napsal o ní, že je impresionista. V roce 1992 pořádala módní show v Karlových Varech, kterou natočila a dokument o ní promítala americká televize – 8. kanál. Stačí už jen dodat, že její obrazy mají ve svých soukromých sbírkách lidé nejen u nás, ale také v Německu, USA, Kanadě, Slovensku, Itálii. Sandra chystá vernisáž obrazů v Německu, připravuje výstavu v Itálii, díky paní Marii Parové, herečce z Felliniho filmů, bude výstava nainstalována v divadle v Římě. Vyznamenáním pro Sandru bylo, když se v roce 2000 přišli na její výstavu podívat manželé Hudečkovi, kteří ji jako „malou holčičku“ učili malovat a řekli ji, že je z ní přesně to, co z ní chtěli mít.
Od roku 2004 se stala také úspěšnou ilustrátorkou. V roce 2006 vydává své obrazy, společně s texty a verši nakladatele, textaře, básníka, zpěváka, scénáristy a režiséra Jindřicha Krause, v knize „Život krásný barvy má“. Tato kniha, spolu s nabídkou její tvorby, poputuje do Hollywoodu a do Říma.
Od té doby ilustrovala další knihy, nejznámější je „Kniha o líbání“ která obsahuje dvanáct černobílých ilustrací a barevnou obálku.
Svoji uměleckou činnost rozšířila o výrobu ručně malovaných originálních skleněných šperků a módních doplňků.
Získané zkušenosti a zručnosti předává dětem, které pod jejím vedením navštěvují její Dětské kulturní centrum „Hodná teta“ v Praze 7, kde již děti od dvou let až do předškolního věku mohou získávat výtvarné a umělecké vzdělání.

www.alexandrahejlova.com

 Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Valentýnské pohlazení – Vernisáž prodejní výstavy Alexandry Hejlové