Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Unikátní výstava Pudr, chrom i elegance

9. 11.-2. 12. / SmetanaQ / Design

Do 2.12.2018 bude ve 2.patře centra umění a designu SmetanaQ, Smetanovo nábřeží 4, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Pudr, chrom i elegance.

Unikátní výstavu PUDR, CHROM I ELEGANCE představující v České republice poprvé mistrovství vysoké ruční práce zvané maroquinerie, haute couture v oblasti brašnářství, bude od 9. listopadu hostit pražský dům designu SmetanaQ v prostorách své Bottegy.

Výstava, která se koná u příležitosti stého výročí první republiky, vzdává hold starému dobrému řemeslu, jež v současné době na světě ovládá už pouze hrstka lidí.
Expozice vintage exponátů z osobní sbírky designérky Denisy Adolfové a Jitky Pražákové zahrnující kabelky Lídy Baarové i designérčina současná tvorba budou k vidění v centru Prahy na Smetanově nábřeží do 2. prosince 2018.
Součástí výstavy bude i funkcionalistický interiér, jehož autorem je Michal Hagara, který tvoří minimalistický nábytek z ušlechtilých materiálů.
U příležitosti výročí první republiky oslovila Denisa Adolfová i novou generaci českých designerů z domu designu SmetanaQ. Ti, inspirováni tehdejší dobou, vytvořili svou vlastní verzi doplňků.
O autorce
Autorkou nápadu představit umění ruční artisanské práce s exotickými kůžemi je Denisa Adolfová, mj. absolventka vysoké školy oděvního designu v Paříži (ESMOD International Paris). Česká designérka získala stáž a následně prestižní kontrakt v oddělení exotických kůží ve slavném belgickém Delvaux,
nejstarším domě s luxusními koženými doplňky na světě. Návštěvníci tak prostřednictvím výstavy náhlednout do světa výroby luxusních kožených doplňků, doslova pod ruce artisanky, v českém překladu umělecké řemeslnice v oblasti ručního šití. Byly to právě Denisiny unikátní zkušenosti, cit pro materiál a sběratelský vztah k doplňkům z období první republiky, které oslovily tvůrce seriálu První republika. Pro filmový štáb Adolfová ručně vyrobila sérii kabelek, které budou součástí výstavy.
www.denisaadolfova.comFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Unikátní výstava Pudr, chrom i elegance