Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Slavnostní otevření Café by Čestmír Suška a vernisáž Antonín Kratochvíl: Přívozy

7.12.2015 byla na Betlémském náměstí, Praha 1, slavnostně otevřena kavárna Šiška v sochařském objektu Čestmíra Sušky. Zároveň proběhla vernisáž krásné výstavy Antonína Kratochvíla: Přívozy, kterou můžete navštěvovat nejméně do 30.1.2016.

Čestmír Suška (1952) je absolventem pražské AVU. V roce 1981 stál u zrodu Výtvarného divadla KOLOTOČ. V letech 1987-1991 byl členem umělecké skupiny Tvrdohlaví, která významně ovlivňovala výtvarnou scénu v bývalém Československu a úspěšně vystavovala i v zahraničí. Často pracuje s dřevem, volně interpretuje přírodní tvary kamene, zabývá se povrchem a vnitřním prostorem plastiky. Úžas a obdiv vzbuzují rozměrné ocelové skulptury ze starých vysloužilých cisteren, které proměňuje pomocí plamenu a svářečky v překvapivě křehké artefakty. Inspirován studijním pobytem v USA založil v roce 2000 Studio Bubec v prostorech bývalé skladové haly v Praze 5 – Řeporyjích, kde pracují umělci z České republiky i ze zahraničí. S výsledky jejich tvorby je veřejnost seznamována prostřednictvím výstav Art Safari, které pravidelně pořádá obecně prospěšná společnost Bubec. Čestmír Suška vystavuje v domácích i světových galeriích (např. Centrum současného umění DOX, Galerie hlavního města Prahy, České muzeum výtvarných umění, Birmingham Museum of Art, O. K. Harris Gallery, New York).

Antonín Kratochvíl, *12.4.1947 (Lovosice), americký fotograf českého původu. Učil se u Gerrita Rievelda v akademii výtvarného umění v Holandsku. V roce 1972 byl přijat do asociace fotografů BFA. Jeho práce je mezinárodně uznávaná a často se objevuje v novinách (New York Times, The Los Angeles Times), časopisech (Newsweek, Esquire, Smithsonian, Mother Jones, Rolling Stones, German Geo, Conde Nast Traveler, Granta, American and French Photo, Zoom, Photographies, Creative Camera a Camera Switzerland). Jeho exponáty byly vystavovány v Milánu, Mnichově, Cologne, Praze, Houstonu, New Yorku, Perpignanu a dalších. Jeho práce je vystavena ve sbírce Bibliotheque Nationale v Paříži a v muzeu moderního umění v San Franciscu. V roce 1991 přijal A. Kratochvíl jedinečnou cenu pro novináře roku z mezinárodního střediska fotografie v New Yorku. Také obdržel medaili výtečnosti – LEICA, za vynikající úspěch v dokumentární fotografii, stejně jako dar z fondu Mother Jones, obojí v roce 1994. V roce 1995 obrdžel cenu centra dokumentární studie Duke University – Dorothea Lange-Paul Taylo. V minulých letech A. Kratochvíl publikoval příchod války – Afghánistán a Rwanda, ulice dětí v Guatemale a Mongolsku, uprchlíky z Tibetu, život na Havaně, portréty Beijing a Shanghai, těžbu v Bolívii, choleru v Equadoru, obrovskou dešťovou zkázu v Amazonce a lékařskou péči o domorodé američany v Americké rezervaci. Na konci roku 1997 Antonín Kratochvíl poprvé zveřejnil monografii o jeho dvacetileté práci ve východní Evropě s názvem Rozbité sny – Broken Dreams.

Na vernisáži proběhla ochutnávka kvalitních rumů Zacapa, Diplomático a Don Papa, kterou poskytl obchod s bájnou kořalkou Warehouse #1, Sokolovská 105, Praha 8:

http://warehouse1.cz/

https://www.facebook.com/Warehouse1Prague/

 Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Slavnostní otevření Café by Čestmír Suška a vernisáž Antonín Kratochvíl: Přívozy