Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Slavnostní odhalení výmalby reggae klubu Kiki Ward autorky Milady Tyler

3.3.2016 proběhlo slavnostní odhalení výmalby reggae klubu Kiki Ward, Prokopova 1, Praha 3

Výtvarnice Milada Tyler se neomezuje pouze na jeden umělecký směr. Její prioritou je malba obrazů (olej, plátno ve stylu fantasy).

Se stejným nasazením se věnuje výtvarnému zpracování interiérů, obalům CD, návrhům na tetování a přebalům knih. Příležitostně pracuje jako výtvarník pro reklamu a film.

Momentálně dokončuje své dílo s pracovním názvem New York, které bude zdobit foyer mezinárodní konzervatoře v Olšanské ulici v Praze. Její malba na zdi, vytvořená pomocí pastelových kříd a laku, má již nyní rozměry 6×3 metry. „Téma vymyslel ředitel konzervatoře Emil Šťuka. Přál si, abych nakreslila most, jelikož spojuje lidi. Nad New Yorkem bude z hudebniho nebe koukat spousta zesnulých celebrit, které byly s tímto městem nějakým způsobem spojeny – Michael Jackson, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, James Braun, Whitney Houston a další,“ prozradila Milada Tyler.

Jeji práce je možno vidět v několika pražských klubech kde jsou její věci k vidění. Pro ukázku uvádím např. Rock Club Kain, nebo nedávno dokončený reggae music club Kiki Ward, Prokopova 1, Praha 3 (viz: foto).
„Nikdy mě nenapadlo, že by mě mohlo uživit kreslení po klubech. Najednou se to stalo a ja se nestačím divit a nestíhám malovat.“ Prohlásila autorka.

„Kromě Pražské konzervatoře mám rozpracovaný další klub a jak bude ve finále vypadat? Malba roste pod rukama a žije si svým způsobem samostatně. Samo si to řekne co to potřebuje. Takže na výslednou verzi jsem sama zvědavá a nechám se společně s Vámi překvapit. Prozradím jen to, že majitel má rád vlky a reggae.“ Dodala autorka se smíchem.

Více informací o autorce najdešte na www.milada.mysteria.czFotografie z výstavy