Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Secondround Launch Party

5.5.2016 proběhla v Radlické kulturní sportovně, Za Ženskými domovy 125/5, Praha 5, jednovečerní Secondround Launch Party.

SecondRound je nová online platforma založená na podpoře designérů, umělců, obchodů, seconhandů a projektů, kteří nějakým způsobem zakomponovali do své ideologie otázku udržitelnosti. A to formou redesignu, slowfashion, recyklace, junk artu, upcyklace nebo využitím ekologických a přírodních materiálů.

Našim cílem je toto téma představit trošku jinou ,,fresh“ formou, a podporovat ty, kteří s pojmem ,,sustainable“ teprv začínají. Psát články a rozhovory, fotit, točit, realizovat workshopy, meetingy a spolupracovat s dalšími projekty.

V rámci našeho eventu 05/05, spustíme webovou stránku, která bude hlavním médiem za celou online platformu SecondRound.

Podpořte náš projekt a nezapomeňte nás sledovat na našich facebookových stránkách a na instagramu!

Facebook: https://www.facebook.com/secondroundprg/

Instagram: https://www.instagram.com/secondroundprg/

Prezentovali se a vystavovali:

– LUSH Česká Republika + Workshop – Tuto značku asi netřeba nikomu představovat, rádi vám však připomeneme, o co se jedná. Lush je čerstvá a ručně vyráběná kosmetika v následujících číslech: 100 % produktů je vegetariánských, 85 % je veganských, 65 % je samokonzervačních a 35 % je dokonce bez obalů! Produkty jsou vyrobené rukama, netestují se na zvířatech a srdcem filozofie značky jsou čerstvé suroviny. Zúčastněte se i workshopu, kde si můžete vyzkoušet přímo na místě výrobu produktů LUSH, případně si rovnou zakoupit na místě.

– ĽUBICA SKALSKÁ + Workshop – návrhářka původem ze Slovenska, která si k otázce udržitelnosti našla cestu a rozhodně v ní hodlá pokračovat. Nejen, že si můžete koupit její originální kousky přímo na místě, ale mužete si zůčastnit i workshopu na téma Denim a šperk.

– ANDREA ,,ŽABKA“ KLVÁČKOVÁ + Workshop – další talentovaná slovenka, která ráda nejen maluje obrazy, ale také redesignuje boty, oblečení nebo prkna! Přineste si čepice, boty nebo trička a zúčastněte se workshopu s Žabkou! Pomůže vám namalovat neuvěřitelné motivy na vaše kousky!

– LIŠKA MAZANÁ + Exhibice – Přírodní kosmetika pocházející z Česka? Ano! Liška mazaná představí svoji neuvěřitelnou kosmetiku, kterou si můžete na místě nejen zakoupit, ale dozvědět se také více i o výrobě balzámu na rty!

– SCORO COCO – Máme tady i něco pro pány! Tento unikátní obchod se zaměřuje primárně na vintage pánskou módu a to hlavně mezi lety 1920 – 1980! Neuvěřitelné kousky, které si můžete zakoupit na místě!

– BOHO Vintage concept store – Vintage obchod, který cilí na milovníky originálních a retro kousků. Objevte kouslo retra a vintage! Udělejte si radost a kupte si kus historie!

– JÁ NA TOM DĚLÁM + Workshop – Otevřený spolek v duchu DIY, který pořádá workshopy, spolutvoření a sdružování kreativních lidí. Můžete se těšit na workshop – jak si vytvořit originální peněženku z kazet!

– REFORMA + Workshop – Šperky a doplňky vznikající kombinací odpadních materiálů (papír, sklo, plast…) a znovupoužitím rozbitých šperků a doplňků! Těšit se můžete i na workshop – výrobu papírových korálků ze starých časopisů!

– HOLY COW – Holy Cow je vegan boutique s obuví a doplňky, jejichž nákupem neubližujete! Pokud byste si rádi koupili kvalitní veganské boty, určitě si vyberete přímo na naší párty!

– BY MARCAT – Je vintage obchod který se nese v duchu „Zapomenutých pokladů z 20.- 80. let, objevených a oživených s láskou a „kočičí“ péčí“.

– POKOJ Č. 10 – Exhibice – Pokoj č. 10 je sdílená šící místnost v Praze. Je to místo, kde probíhají šicí kurzy a kam si/se můžete přijít jen tak (za)šít. Stačí, když si přinesete látku… Stejně tak můžete i na naši akci, kde vás bude čekat šicí stroj a šikovné ruce!

– PROSTĚPRIM – Hodinky s duší a historií, které si můžete koupit i v rámci našeho eventu. Ikonické kousky, kterým projekt ProstěPrim vdechl nový život! Pořiďte si jedny i vy!

– ETIKBUTIK – Je jím EtikButik prodávající veganské boty a etickou módu. „No a co jsou to ty veganské boty a co je to ta etická móda?“ Přijďte se podívat do Radlické, kde EtikButik nebude chybět!

– FRESHLABELS – Freshlabels každý zná jako obchod, který nabízí nejen pánskou a dámskou módu, ale také boty a doplňky ze všech koutů světa. V rámci našeho eventu představí svoji část portfolia zaměřenou na udržitelnou módu a eco-friendly značky!

– HELENE NGUYEN – Talentovaná, mladá designérka, jejiž vítězný projekt Safety Pearls vznikl v kolaboraci s německou univerzitou HS Düsseldorf a projektem WMBF (centrum zaměstnávajícím přes 1000 zdravotně postižených lidí, například i výrobou šperků v kooperaci s designéry). Koncept vznikl využitím spínacích špendlíků a variací perel.

– SLOW BAZAR – Další secondhand, který představí své unikátní kousky, které si můžete zakoupit přímo na místě! Ochotná Veronika vám ochotně ve všem poradí!

– RECYCLE WITH LOVE – Bez Recycle with love by to snad ani nešlo! Jsme rádi, že Vám můžeme představit i tento úspěšný slow fashion store, v kterém najdete etické a udržitelné kousky i zastoupení vintage stylu a upcyklace!

– LOWELY CRUISERS – Dalším projektem, který podpoříme je Lowely Cruisers, který ma pod palcem Juro Vartik. Handmade a custom cruisers ze Slovenska! Zrecyklovaná a redesignovaná prkna, která mají snad ještě hezčí design než na začátku!

– ONESIP COFFE – A co tak dobrou kávu? Kluci z Onesip Coffee svou novou kavárnu otevřeli doslova před pár dny, ale cappuccino opravdu umí! U nás se představí s jejich unikátním upcyklovaným stánkem v kontejneru! To si nenechte ujít!

– PAPÍRNA – Základním stavebním kamenem jejich práce je sběrový papír z recyklovaných vláken barvených při výrobě. Kromě ucelené řady produktů připravují také speciální edice. To vše můžete vidět u nich v kamenném obchůdku na Letné či na nejrůznějších prodejních akcích včetně naší Launch Party!

– SEGRASEGRA – streetová značka @segrasegra.cz založená dvěma sestrami, jejichž filozofií je “bike-to-office fashion”. Jde o designovou módu s vlastnostmi sportovního oblečení. Sestry pracují s kvalitními materiály, přírodními i syntetickými, použitými tak, aby bylo oblečení funkční, ale přesto elegantní. My jim fandíme a těšíme se na ně! Sbohem elasťáky, na kolo už jedině v SegraSegra!

– 3XR x IKEA – 3XR (Redukuj / Renovuj / Recykluj) bude na SecondRound Launch Party! Projekt s názvem 3XR vznikl z potřeby upozornit na stále se zkracující cyklus věcí od výroby po jejich „pohřeb“. Vše, co v projektu vzniká, pochází z materiálu nasbíraného v modrožlutých obchodních domech IKEA „Nechť je 3xR i Vám inspirací a podmětem k zamyšlení nad otázkami spotřeby, konzumu a odpadů.“

– KUZMARKT – „Kuzmarkt jsou vzpomínky z dětství a sbírka šperků, kabelek, modních doplňku, hrnečků, konviček, lampiček, nábytku a spousta malých úžasných předmětů převážně z minulého století s láskou a s nadšením vybírané u nás a všude po světě.“ Ještě musíme něco dodávat?

– SHOP PICKY ME – Shop Picky Me, který hlásá „slow down, be second“. Shop PickyMe má úctu k historii, lidské práci i přírodním zdrojům a každý kus v nabídce je proto pečlivě vybírán!

– XOXO STOOL – Jsme nadšení, že na naší Launch party budete moci vidět i tyhle skvělé dřevěné stoličky od designéra Ondřeje Pelikána! Díky chytrému designu je výroba XOXO stool vysoce efektivní a téměř bezdopadová. ,,Kombinací stoliček získáte nápaditý vizuální efekt a nemusíte přitom rezignovat na funkčnost.“

– ANTONIE LECHÉR – Dalším jménem je studentka ateliéru šperku z FDU – Antonie Lechér, která mimojiné vytvořila úžasný prsten (Seal ring) z bioplastu se semínkem uvnitř. Pokud vás prsten omrzí, zanechte ho v lese kde se o něj postarají půdní plísně, teplo, světlo a vlhko. Seal ring se začne zhruba za čtyři měsíce rozkládat a semínko začne klíčit jako nová naděje. Úžasné, že?!

– REKOLA – Vystavující z kterého máme opravdu velkou radost! Rekola jsou projektem komunitního sdílení kol pro všechny. Už žádné stojany, ani omezení! Vyzkoušejte růžový bikesharing v českých městech i vy a přesvědčte se sami!

– REDRESS – Online secondhand, který navázal spolupráci s předními českými designéry jako jsou například Chatty, Monika Drápalová, Denisa Nová nebo Klára Nademlynská. Přijdte si zakoupit český design za dostupnou cenu přímo k nám, a podpořte myšlenku slowfashion!

– DEAFMESSANGER – Sami se označili za ,,skromné kluky z Moravy, co v Praze vyrábí věci z papíru. Ale tu skromnost jim lidi čím dál tím míň věří. Není divu, když už o nich psal Forbes“ A my nepochybujeme! Do těchto jedinečných diářů a zápisníků, které žijí svým vlastním příběhem jsme se zamilovaly i my!

– KAKUSEI + Workshop – ,,Umění, design, móda“ – to vše najdete pohromadě v rámci nově vzniklého projektu Kakusei, který přináší produkty a díla lokálních umělců, návrhářů a design studií. Pomáhají lidem objevovat tvůrce a nakupovat přímo od nich jejich zboží. K nám přinesou i značky jako je BeWooden, Respiro nebo Mavemi. V rámci jejich prezentace můžete nahlédnout i na 3D tisk z PLA – ekologicky nezávazný materiál z kukuřičního škrobu.

– KRISPOL – První motýlkářství v ČR, které se specializuje na výrobu ručně šitých motýlků z lokálních materiálů. Pro naší launch party vznikla speciální kolekce 5ti motýlků vytvořených ze starých košil!

– MARTIN PRACHAŘ – Student malby na FDULS v Plzni, zajímající se především o figurální kresbu a malbu. Jeho tvorba je z velké části ovlivněna graffity a street artem. Experimentuje s materiály a vytváří expresivně-abstraktní formy obrazu. Část jeho práce si můžete nejen prohlédnout v rámci naší 05/05 party, ale také zakoupit přímo na místě a podpořit tak mladé české umění!Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Secondround Launch Party