Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Scénické čtení z knihy Mileny Ody: Oslovujte mě cizinče

26.5.2016 proběhlo v Le Palais Art Hotelu Prague, U Zvonařky 1, Praha 2, scénické čtení z knihy Mileny Ody: Oslovujte mě cizinče.

„Znáte ten pocit cizince? Znáte ten pocit uvědomění si vlastní cizosti? Když člověk ví, že není vítaný v cizí zemi? Jaký je to pocit, být odmítnutý? Co vede některé necizince k tomu, že kriticky dívají na cizince v jeho zemi?“ – (Oslovujte mě Cizinče │Nennen Sie mich Ausländer, Milena Oda, 2016)

Milena Oda (* 15. března 1975 v Jičíně)

Milena Oda (i jako Milena Oda Láska) narozená v České republice je úspěšnou německy píšící autorkou románů, povídek, esejů, divadelních her, poezie či scénářů. Milena byla oceněna cenami a stipendii v zahraničí (Nominace na Ingeborg-Bachmann Preis, Iowa International Writers Workshop aj.). Žila 15 let v Berlíně, pobývá často v USA a v Egyptě, nyní v Praze. Je rovněž překladatelkou, režisérkou, herečkou a performerkou. Založila své vlastní nakladatelství v Los Angeles Bohemian Paradise Press (www.BohemianParadisePress.com), kde prezentuje a prodává své knihy, stejně také mezinárodní platformu pro divadlo, film a hudbu Bohemian Paradise Productions (www.BohemianParadiseProductions.com). Její knihy vycházejí v českém jazyce v jejím vlastním překladu či v překladu Heleny Dědičové jako nyní křtí svoji bilingvní knihu „Oslovujte mě Cizinče/Nennen Sie mich Ausländer“, Bohemian Paradise Press, 2016. Česky vyšla rovněž jeji divadelní hra „Pěkné vyhlídky/Mehr als Meer“ (Bohemian Paradise Press, 2015), nominovaná na Cenu Alfréda Radoka.
Obálka obraz: Lubomír Typlt „Tak se směje cizinec“ (www.typlt.com)
www.MilenaOda.comFotografie z výstavy