Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Rozloučení s Tonlabem Praha (bude se stěhovat do Bystřice p.Hostýnem) a prezentace rezidentů

26.10.2015 proběhl poslední prezentační večer rezidentů Tonlabu pro sezónu 2014/2015, a zároveň rozloučení s pražským ateliérem Tonlab.

Tonlab Praha byl otevřený rezidenční ateliér, prostor pro výstavy, přednášky a workshopy z oblasti průmyslové a vizuální kultury. Koncem roku 2015 se stěhuje do centrály společnosti TON do Bystřice pod Hostýnem (www.ton.eu)
Projekt je rezidenční “start-up” určený pro studenty a absolventy navazujících magisterských studií v tvůrčích oborech jako produktový design, vizuální komunikace, fotografie, textilní design, móda, ad.. Dlouhodobým cílem projektu je podpora českého průmyslu a jeho kultury, komunikace a propagace.Každý rok společnost TON a.s. poskytne 6 rezidentům prostor zdarma na dobu jednoho roku, který mohli využívat ke své tvůrčí a komerční činnosti jako ateliér. Od roku 2016 tedy v centrále firmy v Bystřici pod Hostýnem.
Světlý prostor v Tusarově 55 na Praze 7 byl situován ve 3.patře budovy historické výroby L. Hainz a měl tak zcela ideální dispozice ke zmíněným účelům. Rezidenti podmínečně udržovali v provozu nastavený program přednášek, diskuzí, výstav a dalších společenských, kulturních a vzdělávacích aktivit.

Rezidenti ateliéru:
Martin Kropac Mirasu I architektura
Hana Petrik I architektura
Dimitri Nikitin I architektura, urbanismus, volné umění
Martin Bražina I výtvarné umění
Anežka Podzemská I textilní design
Dana Elsterová I textilní design
Markéta Kratochvílová I design a šperk
Tadeáš Podracký I sklo
Štěpán Marko I grafický design


Fotografie z výstavy