Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Release party knihy Lubomír Typlt: Tikající muž

20. 11.-20. 11. / Café v lese / Křest knihy

20.11.2015 se v Café v lese, Krymská 12, Praha 10, konala Release party knihy Lubomíra Typlta: Tikající muž.

Výtvarník Lubomír Typlt vydává u svého domovského labelu a nakladatelství BiggBoss objemnou monografii, která mapuje jeho rozsáhlou uměleckou tvorbu od 90. let až po současnost. Vedle velkého množství reprodukcí, které podrobně dokumentují malířskou linii Typltova díla, je zde autor představen v mnoha textových a vizuálních odkazech i jako zakládající a stálý člen kultovní skupiny WWW.

Ta si vydobyla respekt u hudební kritiky i publika svou originální tvorbou na pomezí experimentálního hip hopu a elektroniky. Typlt je jejím hlavním textařem a právě z jednoho jeho textu pochází i titul knihy Tikající muž. Pod koncepcí publikace je podepsán teoretik umění a kurátor Karel Srp, který textovou část knihy otevírá postřehem: „Obrazy Lubomíra Typlta působí někdy jako ostré hobliny, jako skrojky nevědomí, jež si nese každý zasuté v sobě, avšak obává se je veřejně vyjádřit, dokonce se strachuje, aby se někde samovolně nevynořily a nevynesly na povrch, co mělo zůstat skryté v soukromí.“

Knihu graficky zpracovalo renomované studio 2015 Designers, jmenovitě Petr Bosák a Robert Jansa. Nejedná se o čistě náhodnou spolupráci, jelikož vedle několika koncertních plakátů spolupracovali 2015 Designers s WWW například i na vizuálu jejich posledního alba Atomová včela.

Předobjednávky: http://bit.ly/20HKyIc

Více info brzy na www.biggboss.czFotografie z výstavy