Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Prezentace butiku Mayda a Tyformy (móda a design)

22. 4. 2015 proběhlo představení butiku a aktuálních kousků od designérského dua Tyformy a návrhářky Magdy Vachunové tvořící pod značkou Mayda v butiku na adrese Panská 8, Praha 1.

TYFORMY jsou Julie Šišková a Pavla Vachunová, které vystudovaly obor porcelán a keramika na VŠUP v Praze. Jejich práce se většinou projevuje zarputilou mimomódností a představuje dobrý příklad pochybností o určování hranic. Vytvářejí předměty, které jsou na pomezí uměleckého a užitého a na diváka/ zákazníka mohou působit tak, že zapomene na to k čemu mají sloužit. Objekty – věci – design Julie a Pavly spojuje principiální ohledávání přírodních forem a dějů. Tato inspirace je důležitá a dodává jejich tvorbě pevnost a propojuje je se surreálným světem umění. Organičnost v jejich tvorbě není jen povrchní formou, ona forma je očividně konstruovaná živelně, ale s vědomým kontinuálního konceptu.
http://www.fler.cz/tyformy

Pro dámské oblečení značky MAYDA z dílny návrhářky Magdy Vachunové jsou typické výrazné vzory a originální střihy. Vzory, jsou vytvářeny technikou sítotisku. Její kolekce jsou charakteristické svými originálními střihy, v nichž hojně využívá řasení látky. V kolekcích značky MAYDA najdete vedle řady střihově zajímavých sukní a šatů také halenky, trika, kalhoty či mikiny.

http://www.maydafashion.com/

Společný butik najdete na adrese Panská 8, Praha 1.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Prezentace butiku Mayda a Tyformy (móda a design)