Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Představení nové módní kolekce Michala Marka: Alternative Future

13.4.2018 se v Pražské křižovatce – Kostele sv.Anny, Zlatá ul., Praha 1, konalo slavnostní představení módní kolekce Michala Marka: Alternative Future formou módní přehlídky a „živé vernisáže“.

Módní návrhář představil 13.4.2018 v kostele sv. Anny (Pražská křižovatka) svoji novou módní kolekci nazvanou ALTERNATIVE FUTURE, a to opravdu velkolepě. Přehlídka přilákala stovky hostů, mezi nimi mnoho známých tváří – modelky, herečky, zpěvačky, bloggerky, fotografy, režiséry i kurátory umění, političky a mnohé další zajímavé osobnosti, včetně českých a slovenských médií.

Dorazili např. herečka Nela Boudová, úřadující česká miss Michaela Habaňová, modelka Aneta Vígnerová, módní kritička Františka Čížková, Monika Štiková, zpěvák Sámer Issa nebo česká „barbie“ Gabriel Jiráčková a další…

„Jsem nadšen z velké účasti i ze samotného výsledku celého večera, lidé se opravdu bavili a soudě podle reakcí odcházeli nadšení“, sděluje své bezprostřední pocity návrhář.

Kolekce je určená ženám i mužům, zahrnuje volnočasovou módu, pouzdrové a společenské, ale i svatební šaty. Hlavní barevností je zlatá, stříbrná, smetanová a černá. Kolekci doplnily módní ledvinky z tvorby Michala Marka a šperky designérky Mila Zila. Střihově minimalistická avšak velmi vznešená a ženská kolekce.

Hlavními tvářemi dámské kolekce jsou modelka Kateřina Wohlmann Votavová a Lucie Kolínková Marková. Na mole však nechyběl ani nejkrásnější muž planety Tomáš Martinka nebo muž s nejkrásnějším tělem na světě Michal Gajdoschek. Pánskou řadu pak představil sám módní návrhář Michal Marek.

„Nosným tématem kolekce je naše budoucnost a její alternace. Podstatou naší budoucnosti jsou naše myšlenky“, tak popisuje návrhář tématiku své kolekce.

Koncept prezentace spočíval v propojení módy s uměním, prostorem a hudbou, včetně make up a hair stylingu, a to formou živých instalací, tzn. že modelky byly součástí specificky vytvořených instalací. Modelky v průběhu večera měnily pózy, otáčely se – tak, aby každý host měl možnost vidět každý detail. Součástí těchto instalací byly obrazy a artefakty součastného českého malíře Petra Jáchyma a florální a jiná aranžmá květinové designérky Barbory Durschmídové, doplněné o světelné a vizuální efekty. Každá instalace byla zcela výjimečná, odlišná, s jinou tématikou i pojetím, přitom však tvořily jeden logický celek. Každý z hostů tak bude měl jedinečnou možnost vnést se do světa totální fantazie, odlišných emocí, prohlédnout si modely, obrazy i aranžmá zblízka a stát se tak součástí.

Celý večer doprovodila hudba DJ Rob Smile a JR.SchwinG ve stylu deep house.

Generálním partnerem večera byla distribuční společnost Mark Distri. Partnery byly kosmetické firmy Catrice Cosmetics, Real Technics, luxusní optika Eye-Eye, vlasové studio Marcela Šťástky, Medical clinic, Petr Jáchym art, florist Barbora.

Mediálním partnerem byl portál luxus.cz.

www.marekmichal.comFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Představení nové módní kolekce Michala Marka: Alternative Future