Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Před-vernisáž Líba Taylor: Víchernice. Mizející parádnice Moravy

Do 30.3.2018 bude v Chodbě místopředsedů v Senátu Parlamentu ČR, Valdštejnské náměstí 4, Praha 1 (pro účelové návštěvníky a po předložení OP), přístupná zajímavá výstava Líby Taylor: Víchernice. Mizející parádnice Moravy.

Výstava pak bude přístupná v rozšířené podobě v Národopisném Muzeu Národního Muzea – letohrádku Kinských na Praze 5 ve dnech 15.4. – 30.6.2018 (vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 15. dubna 2018 od 17.00 hod.)

Od října 2016 jezdila fotografka Liba Taylor na jižní Moravu, aby zachytila poslední ženy, které si oblékají tradiční lidový oděv jako své běžné denní oblečení.
Světoběžnice, která dokumentovala africké hladomory a další humanitární katastrofy, zde zažila i rozčarování – pro své modelky má však jen slova obdivu. Fotografka Liba Taylor je autorkou série fotografií podlužáckých stařenek, pro které je stále běžné denně nosit kroj svého kraje. Společně se Zlatou Maděřičovou, zakladatelkou Jihomoravské komunitní nadace, připravily velkolepý projekt, který jedinečnost i půvab této tradice představují jednak v knize, tak i na výstavě, která byla zahájena 2. června 2017 v Atlantě a v říjnu pak na Velvyslanectví ČR ve Washingtonu. Nyní bude možné výstavu zhlédnout i v Národopisném muzeu Národního muzea


Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Před-vernisáž Líba Taylor: Víchernice. Mizející parádnice Moravy