Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Ožívám designem – Mr. Pokerman – Kunstkabinet 21. století, Canapé by Soffa a další.. – kulturní pop-up do 11.11.2018

25. 10.-8. 11. / / Architektura

Pouze do 11.11.2018 bude v domě U Obecního dvora 7 nebo 9 (podle vstupu), Praha 1, zdarma přístupný vyjímečný kulturní pop-up Ožívám designem.

V rámci letošního jubilejního dvacátého ročníku Designbloku otevíráme ve spolupráci s Czech Republic Sotheby’s Int. Realty výjimečný čtrnáctidenní kulturní pop-up prostor Canapé uprostřed Prahy.

Zažijte design všemi smysly, vychutnejte si umění, kávu, zacvičte si jógu a diskutujte o kultuře. To vše v místech, kam spisovatel Jaroslav Foglar umístil svá románová Stínadla, v roce, kdy si připomínáme 80. výročí vzniku legendárního chlapeckého klubu Rychlé šípy!

V nové budově od architekta Bofilla vznikl dvoupatrový ukázkový apartmán s terasou zařízený předními designovými značkami. V druhém patře bytu se návštěvníci mohou těšit na výstavu velkoformátových fotografií fotografického dua BoysPlayNice, kterou Soffa pořádá ve spolupráci s magazínem Forbes. V přízemí budovy bývalé školy se na dva týdny usídlí Hauch Gallery, na půdě se budou konat nejrůznější semináře a workshopy. Těšit se můžete i na lekce jógy. Czech Republic Sotheby’s Int. Realty pro vás připravilo vlastní lounge s výstavou o architektuře, u které se můžete osvěžit jiskřivým nápojem od Prosekárny. V dalších částech a patrech otevřeme bistro s kavárnou pod taktovkou Poke Haus a Bistra Ollies, knihkupectví Booktherapy a další prodejní pop-upy menších značek.

Dvě témata, oslava a bohatství, propojuje dvěma jedinečnými výstavami Hauch Gallery a kurátorka Lenka Lindaurová v kulturním pop-up projektu Canapé by Soffa v Obecním dvoře. Výstava The Flowers reaguje na oslavu dvacátého Designbloku a naznačuje, jak silná je symbolika květin v dějinách umění, které na rozdíl od nich není pomíjivé, ale věčné. A výstava Mr. Pokerman: Kunstkabinet 21. století představuje téma bohatství prostřednictvím části umělecké sbírky majitele největšího českého kasina a sběratele Leona Tsoukernika. Díla jsou prezentována ve stejném duchu, který vládne v hangáru sběratele, kde jsou díla umístěna a kde je osobně navštěvuje.

Zastoupení umělci v Kunstkabinetu : Emil Filla, Václa Špála, Karel Černý, Jiří Georg Dokoupil, Evžen Šimera, Jiří Matějů, Tony Cragg.

Historické kabinety umění vždy dokumentovaly určitý druh sběratelské vášně i narcistní bohatství. Také současní sběratelé bývají obsedantní ve svém zaujetí uměním a jeho hromaděním. Majitel největšího českého kasina a sběratel Leon Tsoukernik představuje ochutnávku z kunstkabinetu 21. století, který zahrnuje zvučná umělecká jména, ale i velmi osobní lásky. Je ukázkou současné škály artefaktů, které putují světem byznysu. Je záznamem posedlosti bohatstvím, které však v případě umělecké sbírky zůstává nesmrtelné.

Část této sbírky je prezentována ve stejném duchu, který vládne v hangáru sběratele, kde jsou díla umístěna a kde je osobně navštěvuje. Jako projekt je tento kabinet obdivuhodný, záviděníhodný, ale i velikášský a spektakulární. Je rovněž obskurní a ohromující, nezapomenutelný.

Připravila Hauch Gallery ve spolupráci se SOFFA CZ & Czech Republic Sotheby’s International Realty.

V prostoru bistra se budou konat snídaně s designéry, diskuze s osobnostmi i pop-up večeře mimopražských restaurací.

https://www.soffamag.cz/canapeFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Ožívám designem – Mr. Pokerman – Kunstkabinet 21. století, Canapé by Soffa a další.. – kulturní pop-up do 11.11.2018