Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Otevření výstav a stálé sbírky Muzea moderního skla ZIBA

Do 30.6.2015 můžete navštívit níže uvedené zajímavé výstavy v nově otevřeném ZIBA Muzeu moderního skla, Na Příkopě 20, Praha 1 – a po tomto datu další výstavy + samozřejmě stálou sbírku (popis níže).

POP-UP: SKLO/GLASS
Ateliér skla UMPRUM
BOMMA
DECHEM
Made In Bor, Vol. II

Designérské talenty a dynamické značky českého současného skla obsazují od počátku dubna na tři měsíce se svými dočasnými obchody a instalacemi přízemní obchodní jednotky v budově ZIBA. Nabídka prostor prezentaci sklářů a designérů je další z řady projektů, kterým se budova ZIBA hlásí ke svému budoucímu poslání, než letos na podzim projde náročnou rekonstrukcí.

POP-UP: Sklo/Glass uvádí výběr výrobců a návrhářů, kteří dokáží skloubit řemeslnou tradici a cit pro krásu materiálu se současnými trendy v designu, moderními technologiemi výroby i originálním tvůrčím přístupem. Mezi prezentacemi, která nabízí pohled na celé spektrum domácí scény, jsou nezávislá studia a skláři: oceňované studio DECHEM (čerství vítězové Czech Grand Design 2014 a Grand designéři 2014) v partnerství s Master&Master a kolektiv autorů Lukáše a Filipa Houdka, Jiřího Pačinka a Jitky Skuhravé s instalací Made in Bor, vol. II, Ateliér skla UMPRUM spolu se studiem Okolo s instalací programového konceptu ateliéru Ronyho Plesla MANIFEST i mladá a úspěšná značka BOMMA s premiérou nových produktů v režii studia Olgoj Chorchoj.

www.umprum.cz
www.okolo.cz
www.bomma.cz
www.hga.cz
www.dechem.cz
www.masterandmaster.eu

ZIBA bude moderní, inspirativní a pulsující výstavní centrum současného skla pro zahraniční a domácí širokou i odbornou veřejnost. ZIBA představuje jedinečné spojení zážitkově koncipovaných stálých expozic, atraktivních výstav současné světové a české sklářské tvorby a široké nabídky doprovodných programů a služeb.

ZIBA představí sklo jako proměnlivý, fascinující materiál ve spojení s výtvarným uměním, designem, architekturou a inovativními technologiemi v příbězích protínajících oblast umění, vzdělávání, průmyslu i zábavy. Nad rámec tří samostatných výstavních prostor nabídne ZIBA zastoupení předních sklářských značek, sklářskou huť, restauraci a kavárny.

Název ZIBA je zkratkou, jež sloužila jako bankovní kód Živnostenské banky, která v ikonické budově sídlila téměř polovinu století a spoluvytvářela její bohatou historii. Muzeum ZIBA se otevře prvním návštěvníkům v roce 2016.

Příběh českého skla
Stálá expozice věnovaná českému sklu, jeho současné dynamice a mezinárodní rezonanci. Instalace představí klíčová díla významných osobností moderní historie českého skla a talentů nastupující generace domácích umělců. Scénograficky pojatý příběh s bezmála desítkou tematických zastavení na ploše 720 m2 zahrne díla ze soukromých sbírek a kolekcí partnerských muzeí, originálních díla a instalace vytvořené pro ZIBA a díla z vlastní sbírky muzea.

Glass Experience by Lasvit
Expozice na pomezí výtvarného umění, designu a inovativních technologií vyvinutá pro muzeum ZIBA společností Lasvit a renomovanými světovými i českými tvůrci, představí na ploše 1,120 m2 unikátní skleněné instalace. V prostorách bývalých archivů banky budou vystaveny mj. obdivuhodné interaktivní kompozice, kinetické světelné plastiky nebo zvukové skleněné projekty, nabízející objevování, inspiraci i zábavu.

ZIBA Window Gallery
Dva prostory v přízemí přední fasády budovy ZIBA s výlohami do ulice Na Příkopě jsou po dobu rekonstrukce budovy věnovány obměňujícím se instalacím prezentujícím autorské propojení skla, designu a umění v pojetí českých i zahraničních autorů.

www.ziba.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Otevření výstav a stálé sbírky Muzea moderního skla ZIBA