Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Otevření Tematického prostoru Ammán.Praha.město

1. 12.-15. 3. / Goethe Institut / Instalace

Do 15.3.2017 bude v Goethe Institutu, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1, přístupný Tematický prostor Ammán.Praha.město.

Mezi Prahou a Ammánem se uskuteční jedinečný instituční experiment: po dobu tří měsíců otevřeme na břehu Vltavy zastoupení jordánského Goethe-Institutu. Udělíme pomyslnou „bílou kartu“ našim kolegyním a kolegům z Ammánu a dáme jim tak možnost přenést dočasně svůj program z blízkovýchodního regionu do Evropy. Kdo navštíví Goethe-Institut v Praze, získá přístup k městu Ammán a k arabskému kulturnímu prostoru, k jeho hlasům, debatám, myšlenkám a předmětům.

Tematický prostor nabízí zázemí dočasnému zastoupení ammánského Goethe-Institutu a představuje bránu do arabského města. Kulturní aktéři z Ammánu a Prahy vytvoří nové místo, kde se toho bude také hodně dít. Média, objekty a umělecké intervence dají vzniknout proměnlivému aranžmá, které nabourá vžité představy o jiném městě a nabídne překvapivé souvislosti s městem vlastním. Kobercová instalace „PrayWay“, koncipovaná uměleckou skupinou Slavs and Tatars jako sociální nábytek, zve návštěvníky tematického prostoru k odpočinku a k rozhovoru. Přímé spojení s oblíbenou kulturní kavárnou Books Café v Ammánu – první Hate Free Zone v arabském světě – umožní video most. S pomocí interaktivní mapy Ammán prozkoumáte, aniž byste opustili centrum Prahy. Ve speciálně sestavené knihovničce bude navíc možné se do tohoto města také začíst.

Více akcí a informace o projektu CARTE BLANCHE MIDDLE EAST můžete najít zde: www.goethe.de/carteblancheFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Otevření Tematického prostoru Ammán.Praha.město