Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Otevření Tematického prostoru Ammán.Praha.město

1. 12.-15. 3. / Goethe Institut / Instalace

Do 15.3.2017 bude v Goethe Institutu, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1, přístupný Tematický prostor Ammán.Praha.město.

Mezi Prahou a Ammánem se uskuteční jedinečný instituční experiment: po dobu tří měsíců otevřeme na břehu Vltavy zastoupení jordánského Goethe-Institutu. Udělíme pomyslnou „bílou kartu“ našim kolegyním a kolegům z Ammánu a dáme jim tak možnost přenést dočasně svůj program z blízkovýchodního regionu do Evropy. Kdo navštíví Goethe-Institut v Praze, získá přístup k městu Ammán a k arabskému kulturnímu prostoru, k jeho hlasům, debatám, myšlenkám a předmětům.

Tematický prostor nabízí zázemí dočasnému zastoupení ammánského Goethe-Institutu a představuje bránu do arabského města. Kulturní aktéři z Ammánu a Prahy vytvoří nové místo, kde se toho bude také hodně dít. Média, objekty a umělecké intervence dají vzniknout proměnlivému aranžmá, které nabourá vžité představy o jiném městě a nabídne překvapivé souvislosti s městem vlastním. Kobercová instalace „PrayWay“, koncipovaná uměleckou skupinou Slavs and Tatars jako sociální nábytek, zve návštěvníky tematického prostoru k odpočinku a k rozhovoru. Přímé spojení s oblíbenou kulturní kavárnou Books Café v Ammánu – první Hate Free Zone v arabském světě – umožní video most. S pomocí interaktivní mapy Ammán prozkoumáte, aniž byste opustili centrum Prahy. Ve speciálně sestavené knihovničce bude navíc možné se do tohoto města také začíst.

Více akcí a informace o projektu CARTE BLANCHE MIDDLE EAST můžete najít zde: www.goethe.de/carteblancheFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Otevření Tematického prostoru Ammán.Praha.město