Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Otevření designérského obchodu a galerie Flexup Design

končí 15. května / Galerie designu Flexup / Design

22. 4. 2015 proběhlo otevření nového designérského obchodu Flexup Design, Jilská 14, Praha 1.

Za projektem obchodní galerie a galerie designu stojí Kamil Nábělek, Jitka Stolínová, Jan Stolín, Pavel Šik a David Wojaczek.

FLEXUP je nová galerie a obchod s designem. Od dubna 2015 zahajuje svoji činnost v Jilské ulici č. 14. V autorsky upraveném prostoru, ve dvoře domu s atmosférou staré Prahy, je prezentován současný český design a umění. Koncepce obchodu a galerie je založena na vyprofilovaném portfoliu autorů, které sahá od prací respektovaných umělců, zahrnuje mladší autory, kteří mnohdy již působí na uměleckých školách a sleduje též i nadějné prosazující se talenty a studenty stojící na začátku své tvorby.

Design je představen nejen jako zboží, ale je viděn a rozvíjen i z hlediska své kulturní funkce, je chápán jako fenomén formující a kultivující náš každodenní osobní život i společenský prostor. Oblast, kterou galerie sleduje a přibližuje zájemcům, zahrnuje design produktů, interiéru, šperků i módy. Důležité a pro profil galerie určující je především autorské pojetí designu, originalita výrazu a schopnost pracovat s designem kontextuálně, vidět jej s ohledem na současnou uměleckou tvorbu, i s ohledem na design jakožto způsob a formu interpretace předmětu a předmětného světa.

Smyslem galerie není designovou tvorbu jen nabízet, ale též vytvářet i prostor pro širší kulturní aktivity. Iniciovat svého druhu centrum, kde mohou být vystaveny vybrané autorské projekty a kolekce, kde se mohou reprezentovat jednotlivé umělecké školy, uskutečňovat ateliérová setkání a představovat studentské projekty.

Profilace obchodu a galerie z hlediska rozvíjení vztahů mezi uměním a designem a souběh prodejních a kulturních aktivit umožní na tomto místě pracovat komplexně a mnohostranně a vytvořit zde prostor kulturního, společenského i odborného setkávání.

Autoři koncepce projektu:
Kamil Nábělek, Jan StolínFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Otevření designérského obchodu a galerie Flexup Design