Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Milena Oda: křest knihy – divadelní hry Pěkné vyhlídky – a scénické čtení

9.12.2015 proběhl v podpalubí (A)VOID Floating Gallery na náplavce u Výtoně / Železničního mostu, Praha 2, slavnostní křest knihy – divadelní hry Mileny Ody: „Pěkné vyhlídky/Mehr als Meer“ vydané v Bohemian Paradise Press, Berlín 2015, v překladu autorky.

V rámci křtu proběhlo scénické čtení s Milenou Odou a Michailem Bukovjanem, hudebně doprovodil Miki Discjockey, v prostorách podpalubí se také uskutečnila jednodenní výstava fotografií Tomáše Pauluse, který je v knize zastoupen svými fotkami „Vraky, Lodě a Moře“.

Křest uvedl Martin Fryč.

Autorka hru napsala původně v německém jazyce. Hra byla v roce 2006 nominovaná na Cenu Alfreda Radoka, vyšla ve Větrných Mlýnech. V roce 2009 byla Milena Oda s hrou pozvána do egyptské Alexandrie na divadelní festival Creative Forum for Independent Theatre Groups v Bibliotheka Alexandrina. Hra tam vyšla vyšla v arabském překladu.
V roce 2014 byla hra přeložena do angličtiny a představena v New Yorku na divadelním festivalu Chain Theater Festival. Milena divadelní hru zrežírovala (pod režisérským jménem známa jako Milena Oda Láska) a natočila 2014 s Bohemian Paradise Productions v New Yorku film „See the Sea“.
www.BohemianParadiseProductions.com

www.bohemianparadisepress.com

Více o autorce: www.MilenaOda.com
Více o fotografovi Tomáš Paulus: http://vintage-photography.eu/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Milena Oda: křest knihy – divadelní hry Pěkné vyhlídky – a scénické čtení