Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Léna Brauner a Earman ve Freshlabels

28. 5.-28. 5. / Freshlabels / Kresba

28.5.2015 uvedl Freshlabels Store, Panská 9, Praha 1, limitovanou edici bot od malířky Léna Brauner a tatéra Earmana z Inkoust Tattoo.

„Připravili jsme pro vás ve spolupráci se značkou TOMS speciální jarní akci.

Umělci pro tuhle akci vyrobili šest originálních designů a těšit se můžete i na live art session. Přímo na místě vaše nové Tomsky pokreslí umělci podle vašeho přání.
A kromě samotného kreslení na boty na vás bude čekat i malé občerstvení.

Ke každému páru dostanete taky originální batůžek nebo shopper. A za každou prodanou botu TOMS daruje druhý pár dítěti v rozvojové zemi, jak je tomu zvykem v rámci modelu One for One.“

Malířka snových naivních světů, Léna Brauner se posouvá do sinalejších barev, z obrazů postupně „odcházejí“ zvířátka a přicházejí figury.

Snové postavy, osoby potkané náhodou na ulici či „portréty“ Léniných známých se rozpouští v stinných barvách, nově se také objevuje velmi osobitá vize vesmíru. Léna odhaluje prostor vlastní imaginace na pomezí Hubbleova teleskopu, průletu hvězdokupou ve verzi 2014 a čímsi, co by mohlo být odleskem vzniku planety Země – stav, kdy magma poprvé narazilo na vodu. Autorka navíc rozvíjela tento prostor i v rámci live painting show při vernisáži 25.9.2014 v Café Neustadt, se kterou slavila enormní úspěch v průběhu léta co by součást programu v rámci putovního Bohemia Jazz Festu. Tato ojedinělá technologie, která byla vyvinuta spřáteleným A/V studiem Lunchmeat dává divákovi možnost nahlédnout autorce doslova „pod ruce.“ Na projekci vidíme, jak Léna přemýšlí o osudech jednotlivých postaviček, o barvách a jejich smyslu a zároveň vidíme i materiály, které Léna používá v tvorbě.

Klasické techniky jako je akryl či inkoust kombinuje s různými surovinami – moukou, solí, kávou. Jako by Léna doslova „vařila“ svět, ve kterém by možná chtěla žít nebo v něm dost možná žije.

Zdroj: goout.cz

www.facebook.com/braunerlena

Earman je jedním z nejlepších tatérů studia Inkoust

http://www.inkoust.me/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Léna Brauner a Earman ve Freshlabels