Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Křest knihy Zvláštní okolnosti ve veřejném prostoru

30.3.2017 proběhl v uměleckém knihkupectví Page Five, Veverkova 5, Praha 7, křest knihy Zvláštní okolnosti ve veřejném prostoru.

Zvláštní okolnosti – Ilustrovaný průvodce zaniklými, odstraněnými a odsunutými realizacemi ve veřejném prostoru z období socialismu.
————————

Křest knihy Jana Šrámka a Jany Kořínkové, jejímž cílem je upozornit na problematiku plastik z poválečného období, které nenávratně mizí z veřejného prostoru.
————————-

Autorská kniha Jana Šrámka představuje soubor téměř tří desítek ilustrací na téma zaniklých realizací ve veřejném prostoru z období socialismu. Prezentována je jak tvorba renomovaných tvůrců (Karel Nepraš, Tomáš Ruller, Jiří Novák, Miloš Zet, Jan Rajlich st., aj.), tak tvorba regionálních autorů (Ladislav Martínek, Konrád Babraj, František Šenk, aj.) Ilustrace doplňuje úvodní text od Jany Kořinkové.

Kniha vznikla ve spolupráci s regionálními občanskými iniciativami věnujícími se této problematice a vychází v omezeném nákladu 300 ks v koedici nakladatelství PageFive, FaVU VUT v Brně a Přehlídky filmové animace a současného umění Olomouc. Zvláštní okolnosti jsou již pátou publikací vydanou v rámci nakladatelské činnosti PageFive.

Foto: Polina DavydenkoFotografie z výstavy