Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Křest knihy Zvláštní okolnosti ve veřejném prostoru

30.3.2017 proběhl v uměleckém knihkupectví Page Five, Veverkova 5, Praha 7, křest knihy Zvláštní okolnosti ve veřejném prostoru.

Zvláštní okolnosti – Ilustrovaný průvodce zaniklými, odstraněnými a odsunutými realizacemi ve veřejném prostoru z období socialismu.
————————

Křest knihy Jana Šrámka a Jany Kořínkové, jejímž cílem je upozornit na problematiku plastik z poválečného období, které nenávratně mizí z veřejného prostoru.
————————-

Autorská kniha Jana Šrámka představuje soubor téměř tří desítek ilustrací na téma zaniklých realizací ve veřejném prostoru z období socialismu. Prezentována je jak tvorba renomovaných tvůrců (Karel Nepraš, Tomáš Ruller, Jiří Novák, Miloš Zet, Jan Rajlich st., aj.), tak tvorba regionálních autorů (Ladislav Martínek, Konrád Babraj, František Šenk, aj.) Ilustrace doplňuje úvodní text od Jany Kořinkové.

Kniha vznikla ve spolupráci s regionálními občanskými iniciativami věnujícími se této problematice a vychází v omezeném nákladu 300 ks v koedici nakladatelství PageFive, FaVU VUT v Brně a Přehlídky filmové animace a současného umění Olomouc. Zvláštní okolnosti jsou již pátou publikací vydanou v rámci nakladatelské činnosti PageFive.

Foto: Polina DavydenkoFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Křest knihy Zvláštní okolnosti ve veřejném prostoru