Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Křest kalendáře Jan Kaplický – Personal by Alžběta Jungrová 2018

27.11.2017 se v prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, konal slavnostní křest kalendáře Jan Kaplický – Personal by Alžběta Jungrová 2018.

Jan Kaplický – Personal by Alžběta Jungrová 2018“ završuje úspěšnou řadu unikátních kalendářů mapujících tvorbu tohoto významného architekta, designéra a vizionáře. Ve spolupráci s nakladatelství PRESCO GROUP, a.s., Nadačního fondu Kaplicky Centre a Elišky Kaplický Fuchsové vznikl jedinečný umělecký počin, který zachycuje na černobílých fotografiích momenty ze života Jana Kaplického – jsou zde chvíle setkávání, osobního štěstí i jeho milované práce. Kalendář je opatřen speciálním osobním kalendáriem, které Jan Kaplický vytvořil a které používal.

Nový kalendář pro rok 2018 je kolekcí černobílých fotografií Alžběty Jungrové, významné české reportážní fotografky, spolupracovnice mnoha tuzemských i zahraničních periodik a držitelky ocenění Czech Press Photo. Fotografie decentně a nenásilně zachycují soukromý život Jana Kaplického v mnoha podobách, je z nich však cítit síla jeho osobnosti, životní postoje, radosti i starosti.

S Johanem se z nás za ty roky stali přátelé, důvěra, která mezi námi vznikla, mi umožnila přístup do jeho soukromí, pochopit mnoho věcí a zaznamenat různé úseky jeho života,“ říká o své práci fotografka Alžběta Jungrová.

http://www.kaplickycentre.org

https://www.facebook.com/kaplickycentreFotografie z výstavy