Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Křest Atlasu spontánního umění

končí 31. května / Knihkupectví ArtMap / Křest knihy

12.4.2017 proběhl slavnostní křest nového Atlasu spontánního umění v knihkupectví ArtMap ve Vojtěšské 18, Praha 1 (kousek od Národního Divadla).

Publikace Atlas spontánního umění přináší 25 míst v České republice, která jsou veřejně přístupná a na kterých se nachází jedinečná díla neškolených umělců. U každého z nich je mapa, abyste je bez problému našli, ale i fotografie, abyste výlet mohli na chvíli odložit.

Tohoto jedinečného česko-anglického průvodce připravil propagátor spontánního umění Pavel Konečný spolu s Šimonem Kadlčákem. Zařadili do něj díla napříč kategoriemi art brut, outsider art, lidového či naivního umění a medijní tvorby, která vznikala hlavně z čiré radosti z tvoření.

Monumentální sochy tesané rovnou do skály, kamenné hlavičky z patníků podél cest, zahrada vyzdobená betonovými postavičkami v zářivých barvách, malovaný vinný sklep nebo soukromý pozemek přetvořený svým majitelem na svérázný autorský „dinopark“, tento průvodce zahrnuje 16 míst s málo známými díly a 9 muzeí s expozicemi uměleckých autodidaktů, která jsou veřejnosti přístupná v České republice, a to napříč kategoriemi art brut, medijní tvorby, lidového či naivního umění. Pod souborným názvem Atlas spontánního umění je shrnul a okomentoval dlouholetý propagátor a sběratel marginálních uměleckých projevů Pavel Konečný.

Atlas spontánního uměníFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Křest Atlasu spontánního umění