Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Krátkodobá výstava Perri MacKenzie (Skotsko, UK) a Kevin Gallagher (Chicago, USA): Najdi si lidskou aktivitu

Ve dnech 15. – 19.7.2015 byla v Karlin studios v rámci rezidenčního programu A.I.R. Futura ve 2.patře přístupná instalace Perri MacKenzie (Skotsko, UK) a Kevin Gallagher (Chicago, USA): Najdi si lidskou aktivitu.

Perri MacKenzie (Skotsko, UK) a Kevin Gallagher (Chicago, USA) jsou dva vizuální umělci žijící v Rotterdamu v Nizozemí, kteří často prezentují své dílo společně, nebo spolupracují na programování založené na události.
Pro tuto výstavu se umělci rozhodli stavět na předchozí spolupráci, příběh začínající uměním. Seznam aktérů zahrnuje umělou inteligenci, malíře závislé na psaní, problémové žánry. Jak tito aktéři komunikují? – rotované a vláknité emailové řetězy – krize vnitřní identity – multi-mediální tánííí.

Samotný název ‚Najdi Si Lidskou Aktivitu‘ je vykreslen z nesprávně pochopené malby. Cestovatele přenáší bakterie, jak víme, a mikroby z První Kapitoly si nalezly nového hostitele: Prahu. A tak pokračuje příběh začínající uměním. Znovu dorůstající končetiny, plížení, růst vlasů a nějaká ta bolest zad (díky zvedání těžkých břemen při úsilí dosáhnout nečeho).

„Pražské zájmy“ se stávají receptem na podomácku vyrobené sochy z chleba a muralistickou táhlou malbou. S ingrediencemi posbíranými po nudistických nádržích a architekturou obchodu s mobilními telefony. Sestavený se vkusem malíře protagonisty a rezavějící agenturou kvasnic.

Jejich pobyt končí v červenci 2015 a je realizován ve spolupráci s Het Wilde Weten v Rotterdamu.
http://www.hetwildeweten.nl/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Krátkodobá výstava Perri MacKenzie (Skotsko, UK) a Kevin Gallagher (Chicago, USA): Najdi si lidskou aktivitu