Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Hledání klíče – vernisáž výstavy ateliéru malby Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU

13. 3.-12. 4. / Galerie u prstenu / Kresba

Do 12.4.2019 bude v Galerii u Prstenu, Jilská 14, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů ateliéru malby Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU: Hledání klíče.

První kolektivní výstava ateliéru malby v Praze vytváří náhled na díla absolventů a starších ročníků.
Díla vznikla pod vedením doc. akad. mal. Aleše Ogouna, vedoucího ateliéru malby na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni.

Vystavují: Aleš Ogoun, Andrea Uhliarová, Martin Prachař, Frederik Suja, Alice Šamalíková, Sára Škvareninová, Patrik Rutkovský, Eva Stejskalová, Kristýna Šraierová, Evelína Vaněčková, Tereza Lišková.

Hledáme ten správný klíč k malbě:
„Snažíme se pohybovat v oblasti současného umění tak, abychom malbě zachovali její priority a zároveň zkoumáme současné možnosti materiáové transformace. Potenciál emocionálního, energetického i myšlenkového vyjádření pomocí barev beze slov zůstává ve srovnání s novodobými technikami jedinečný a výjimečný i specifikou technik. Nehledáme však nutně jen závěsnou obrazovou podobu malby, ale při zachování malířské filozofie využíváme i její asociativní polohy ( vůně, zvuky, doteky). K malbě, naším pohledem, má nejblíže instalace site specific.
Jako vedoucí atelieru nevidím umění jako příležitost závodit, kdo je lepší a známější, ale jako záležitost vnitřní potřeby a nutné opravdovosti. Povrchnost a formálnost v umění vidím jen jako ekologickou zátěž planety a budování „své“ značky jako pravým opakem jeho smyslu . Je to v době dostihů“ kdo dřív a za víc“ pro současnou „generaci Y“ a mileniálů jako začínajících umělců těžké přijmout, ale ti nejlepší to nakonec pochopí.“ Doc.akad.mal. Aleš OgounFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Hledání klíče – vernisáž výstavy ateliéru malby Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU