Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

From Dust to Glitter – jednovečerní prezentace výroby Lustru značkou ZORYA

27. 7.-27. 7. / / Design

27.7.2018 proběhla v dočasné dílně na adrese K Žižkovu 9, Praha 9, zajímavá jednovečerní prezentace výroby Lustru značkou ZORYA: From Dust to Glitter.

Prezentace proběhla v rámci příprav chystané výstavy Od prachu ke třpytu /From Dust to Glitter/ pro Muzeum uměleckých řemesel v zámku Pillnitz.

„Podtitul výstavy, která proběhne v termínu 25. srpna až 4. listopadu 2018, zní “Jak roste krystalický lustr”. Právě tento unikátní, až alchymistický proces růstu jsme se rozhodli poodhalit.

V industriálních prostorách bývalých pražíren kávy v pražské Libni vznikla dočasná dílna, v níž se kamenec postupně promění v “křišťál” a zrodí se zcela jedinečný objekt, moderní interpretace tereziánského křišťálového lustru. Slavnostní rozsvícení se uskuteční 15. září přímo v prostorách zámku Pillnitz.

Celý projekt přirozeně navazuje na kolekci VIRUS z roku 2011, je zatím ovšem nejrozsáhlejším a do detailu propracovaným projektem využívajícím techniku řízené krystalizace a obrůstání.“

Na místě návštěvníky osobně provázeli Daniel Pošta a Zdeněk Vacek, zástupci Státní umělecké sbírky /SKD/ Drážďany – kurátorka výstavy Tulga Beyerle a projektový manažer Nils Hilkenbach, stejně tak jako celý tým pracující na přípravách výstavy a lustru samotného.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
From Dust to Glitter – jednovečerní prezentace výroby Lustru značkou ZORYA