Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Zahájení designSUPERMARKETu 2015 (pouze do neděle 13.12.)

9. 12.-13. 12. / Kafkův dům / Design

Pouze do 13. 12. 2015 se bude konat v Kafkově domě u Staroměstského náměstí prodejní přehlídka autorského designu, módy, knih, hraček, atd. designSUPERMARKET 2015.

O letošní výběr těch nejlepších současných designérů a projektů se postaral kurátorský tým festivalu ve složení Darina Zavadilová, Adam Štěch, Veronika Ruppert a Tereza Vernerová Volná. Vybrali sto designérů a autorských projektů z Čech a také hosty z Izraele, Slovinska, Slovenska a Maďarska, kteří představí svou tvorbu z oblastí produktový a módní design, šperk, ilustrace a grafický design. V rámci prodejní přehlídky pak budou vystaveny zejména nové a limitované kolekce, řada z nich je navržená speciálně pro designSUPERMARKET. Letos podruhé festival udělí také „Cenu designSUPERMARKET 2015“ pro nejlepší produkt.

designSUPERMARKET 2015 s podtitulem „Nový design českých Vánoc. Vánoce českého designu“ vedle nákupů a předvánoční atmosféry přináší také odborné přednášky a výstavy designu. Budou to například: vlastní kurátorský projekt mapující příběhy tvůrců a děl současného evropského designu European Design Stories, představení designérů z prestižního nizozemského festivalu Fashionclash a fashion talk s jeho kurátory. Dále přednáška světově úspěšné izraelské návrhářky Danit Peleg, která jako první vytvořila módní kolekci pomocí domácí 3D tiskárny a exkluzivně na designSUPERMARKETU ji představí poprvé v Praze. Tradiční součástí akce bude také designSUPERMARKET knihkupectví, kde se objeví knihy a magazíny zaměřené zejména na umění, design, módu, architekturu a esteticky hodnotné knihy pro děti.

Gastro & meeting point v posledním patře Kafkova domu poskytne prostor pro příjemné zastavení a odpočinek třeba u moučníku a kávy z Bistro Café, které provozuje populární Bistro 8. Po skončení prodejní doby festivalu bude následovat večerní program v podobě večírků s lokálními hudebními projekty a djs. Novinkou pro letošní festival je pop-up koktejl bar po 18 hodině.

Otevírací doba:
čtvrtek / 12 – 22 hodin
pátek / 10 –22 hodin
sobota / 10 –22 hodin
neděle / 10 –18 hodin

O designSUPERMARKETU
designSUPERMARKET je mezinárodní festival současného designu. Jeho ambicí je vytvářet kontinuální platformu pro vystavování a prodej autorské tvorby nastupující generace českých i zahraničních designérů z oblastí produktového designu, módy, šperku, grafického designu a ilustrace. Festival zároveň představuje akci se společenským přesahem plní funkci centra neformálního setkávání osobností designu s lidmi, kteří projevují zájem o současné kulturní dění a urban scénu. Klade si za cíl co nejzodpovědněji přiblížit design širší veřejnosti a propagovat tvorbu mladých autorů. Design je přitom prezentován v širším měřítku jako součást životního stylu každého jedince.

O European Design Stories
European Design Stories je kurátorský projekt dokumentující příběhy vybraných tvůrců a děl v současném designu. Jeho cílem je hledat v konkrétních evropských zemích různé přístupy v současném designu, které nějakým způsobem reagují na aktuální společenské otázky.Zajímá se o všechny oblasti designu, individuální autory, studia nebo značky ve svých příbězích zaznamenává zajímavé momenty v kreativních procesech, způsoby myšlení i příběhy jednotlivých produktů a projektů.

www.designsupermarket.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Zahájení designSUPERMARKETu 2015 (pouze do neděle 13.12.)