Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Designblok 2018 – Zahájení výstavy Manifest

Do pondělí 29.10.2018 se na několika místech v Praze koná již 20. ročník festivalu módy a designu Designblok 2018.

U příležitosti oslavy dvacetileté historie Designblok otevírá budovu Colloredo-Mansfeldského paláce, kde je do neděle 4.11.2018 přístupná výstava Manifest.

Výstava Manifest představí odlišné přístupy k procesu navrhování objektů i samotné úloze designéra. Z českých autorů se zapojil Maxim Velčovský s dílem ze zlatých plechovek, Eva Eisler vytvořila upcyklované světlené objekty, Petr Babák s instalací ve které si hodíte knihou, OKOLO mapuje obraz českého designu v zahraničí. Výstava Manifest přizvala k vytvoření speciálních instalací pro příležitost oslavy české designéry, kteří se s Designblokem protínají již řadu let jako je studio deFORM, ZORYA nebo dvojice Plecháč & Wielgus.

Speciální instalaci Cosmocake představí Jaime Hayon, hlavní zahraniční host dvacátého ročníku, který patří ke světové špičce současného designu a pracuje pro prestižní klienty jako Cassina, Moooi, nebo Lladró. „Design pro mě znamená přinášení kvality a vážné legrace do každého z mých návrhů. Co tím myslím? Není to humor pro humor. Jen chci vnést do života lidí, kteří užívají mnou navržené předměty, potěšení. Také miluji okamžik objevu. Ten se projevuje dvěma způsoby. Za prvé objevuji nové způsoby výroby a možnosti materiálů a za druhé skoro pořád cestuji, a tak se seznamuji s novými kulturami a názory. Ideální potom je, když uživatel mých výrobků skrz ně také objeví něco pro sebe,“ vysvětlil Hayon.

Starobylý palác v centru Prahy dále uvede tvorbu holandské designérky Ineke Hans, rakouského dua chmara.rosinke, studia francouzsky Marléne Huissoud nebo Jorge Penadése ze Španělska.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Designblok 2018 – Zahájení výstavy Manifest