Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Designblok 2018 – ArtHouse Lapidárium

Do 29.10.2018 bude významnou součástí Designbloku jeho Arthouse v Lapidáriu Národního muzea – Výstaviště Holešovice, Výstaviště 422, Praha 7.

Designér a umělec Philippe Cramer uvede svítidla Randogne, ve kterých zkombinoval pradávnou symboliku antropomorfních ikon a současnou technologii laserového řezu. Jiří Pelcl představí speciální instalaci Home, Sweet Home, Liběna Rochová vystaví výtvarné objekty DOTEKY, Glassbrothers zkombinují nadšení pro sklo a cyklistiku. Celkem bude v Lapidáriu umístěno 20 uměleckých instalací českých designérů i zahraničních hostů. Tématem letošního Art House je Pocta kráse a hlavní kurátorkou se stala Danica Kovářová.

Rony Plesl, exkluzivně spolupracující se značkou Bolety, představí na letošním jubilejním ročníku Designbloku poprvé veřejně zcela unikátní a přelomovou technologii tavené skleněné plastiky. Jde o revoluční princip tavení skla, který v Čechách před lety proslavil pan profesor Libenský se svou ženou Jaroslavou Brychtovou. Pleslovou hlavní expozicí je soubor skleněných objektů s názvem Fire Walk with Me, který je k vidění v Art Housu.

Designblok slaví dvacet let a své brány návštěvníkům otevře již ve čtvrtek 25. října 2018. Pražský festival designu a módy letos přichystal expozice 343 značek, designérů, studií, umělců i škol. Hlavní část Designbloku naplní prostor holešovického Výstaviště; speciální výstava nazvaná Manifest bude umístěna v Colloredo-Mansfeldském paláci. Fanoušci módy a šperku se mohou těšit na 32 módních přehlídek a desítky instalací módních designérů a šperkařů. Nebudou chybět ani zahraniční hosté z dvanácti zemí v čele s Jaimem Hayonem, španělskou hvězdou letošního ročníku. Bohatý doprovodný program nabídne přednášky, moderované diskuze a mnoho dalšího. Designblok potrvá do 29. října a jeho letošním tématem je OSLAVA.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Designblok 2018 – ArtHouse Lapidárium