Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Designblok 2017 – ArtHouse Lapidárium

Do 30.10.2017 bude významnou součástí Designbloku jeho Arthouse v Lapidáriu Národního muzea – Výstaviště Holešovice, Výstaviště 422, Praha 7.

Fanoušci uměleckého designu budou mít možnost zhlédnout projekty na pomezí umění a designu v prostoru Art House v Lapidáriu Národního Muzea. Designér a profesor pražské UMPRUM Jiří Pelcl vystaví novou kolekci váz Symbióza, která kombinuje materiály a organické tvary skla. Studio LLEV uvede kolekci mýdlových objektů a Maxim Velčovský vytvoří speciální instalaci Štěstí ze skleněných střepů. Celkem bude v Lapidáriu umístěno 22 uměleckých instalací českých designérů i zahraničních hostů.

Mimořádnou zahraniční účast si návštěvníci užijí zejména v Art House, který bude umístěn v Lapidáriu Národního muzea. Umělecké projekty v něm představí holandský designér Maarten Vrolijk, instalaci Cocoon inspirovanou zpracováním materiálu u hmyzu vystaví francouzské studio Marléne Huissoud, italský umělec a designér žijící ve Vídni Patrick Rampelotto předvede kolekci masek, trofejí i speciální sofa. V prostoru Lapidária se představí také Frank Tjepkema, Klára Šumová a Michal Bačák, Tadeáš Podracký nebo Jakub Berdych.

Devatenáctý ročník pražského mezinárodního festivalu designu otevírá již ve čtvrtek 26. října 2017 brány holešovického Výstaviště. V letošním roce se přestaví rekordních 304 designérů, značek, studií i uměleckých škol. Fanoušci módy a šperku se mohou těšit na 17 módních přehlídek a desítky instalací módních designérů a šperkařů. Nebudou chybět ani zahraniční hvězdy, bohatý doprovodný program, přednášky a moderované diskuze. Designblok potrvá do 30. října a jeho letošním tématem je Jídlo.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Designblok 2017 – ArtHouse Lapidárium