Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Designblok 2017 – ArtHouse Lapidárium

Do 30.10.2017 bude významnou součástí Designbloku jeho Arthouse v Lapidáriu Národního muzea – Výstaviště Holešovice, Výstaviště 422, Praha 7.

Fanoušci uměleckého designu budou mít možnost zhlédnout projekty na pomezí umění a designu v prostoru Art House v Lapidáriu Národního Muzea. Designér a profesor pražské UMPRUM Jiří Pelcl vystaví novou kolekci váz Symbióza, která kombinuje materiály a organické tvary skla. Studio LLEV uvede kolekci mýdlových objektů a Maxim Velčovský vytvoří speciální instalaci Štěstí ze skleněných střepů. Celkem bude v Lapidáriu umístěno 22 uměleckých instalací českých designérů i zahraničních hostů.

Mimořádnou zahraniční účast si návštěvníci užijí zejména v Art House, který bude umístěn v Lapidáriu Národního muzea. Umělecké projekty v něm představí holandský designér Maarten Vrolijk, instalaci Cocoon inspirovanou zpracováním materiálu u hmyzu vystaví francouzské studio Marléne Huissoud, italský umělec a designér žijící ve Vídni Patrick Rampelotto předvede kolekci masek, trofejí i speciální sofa. V prostoru Lapidária se představí také Frank Tjepkema, Klára Šumová a Michal Bačák, Tadeáš Podracký nebo Jakub Berdych.

Devatenáctý ročník pražského mezinárodního festivalu designu otevírá již ve čtvrtek 26. října 2017 brány holešovického Výstaviště. V letošním roce se přestaví rekordních 304 designérů, značek, studií i uměleckých škol. Fanoušci módy a šperku se mohou těšit na 17 módních přehlídek a desítky instalací módních designérů a šperkařů. Nebudou chybět ani zahraniční hvězdy, bohatý doprovodný program, přednášky a moderované diskuze. Designblok potrvá do 30. října a jeho letošním tématem je Jídlo.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Designblok 2017 – ArtHouse Lapidárium