Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Dernisáž výstavy a křest knihy Karel Novák: Přirozeně

22. 10.-27. 10. / Ex Post / Fotografie

27.10.2015 byla v nové galerii Trafo / Ex post, Příčná 1, Praha 1, ukončena výstava naturistických fotografií Karla Nováka: Přirozeně a zároveň pokřtěna stejnojmenná publikace.

…Po tisíciletí používala konzervativní a náboženská hnutí stud, aby ovládala společenství lidí. Kdyby bylo více lidí imunních proti těmto naukám, tak jako naturisté, svět by byl mnohem lepší… (rozhovor s R. France s J. Sturgesem, 2010, Francie. Montalivet)

Po úspěšných titulech Kmeny nebo Příliš pozdě zemřít mladý od Ivo Pospíšila vydává nakladatelství BiggBoss další knihu.

Karel Novák: Přirozeně, kniha s textyod fotografa Romana France, autora knihy i kurátora stejnojmenné výstavy, byla uvedena např. v Moravské galerii v Brně (K. Novák – J. Sturges: Přirozeně) či v galerii Fiducia v Ostravě. Publikace třiaosmdesátiletého prostějovského fotografa představí unikátní fotografie z naturistických komunit v bývalém Československu, Německu (NDR) i Maďarsku, z období let 1962–1996. Jedná se tak o unikátní pohled do světa naturistů, a to nejen okem fotografa, ale také samotného naturisty.

Jednou se mně taky stalo, že přímo na pláži kluci vylezli na vysoký strom s dalekohledem a čuměli z vrchu na baby. Já jsem stál důle a řval jsem na ně, když chcete čumět na ty ženský, tak se na ně dívejte zblízka. Utekli, a už jsem je nikdy neviděl. (Karel Novák, 2010).

Výstava byla součástí Designbloku 2015.

http://shop.biggboss.cz/products/karel-novak-prirozene?taxon_id=4Fotografie z výstavy