Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Dernisáž Pop-up store Dechem s představením Oáza Collection

30.6.2015 proběhla v Muzeu moderního skla ZIBA, Na Příkopě 20, Praha 1 (vstup z Nekázanky), dernisáž Pop-up store Dechem s představením Oáza Collection.

Dechem se pouze načas v tomto prostoru odmlčel a na podzim se můžeme těšit na další akce a prezentace.

Oáza je místo k úkrytu a odpočinku. S tímto konceptem se ztotožnili designéři Klára Šumová a Dirk Wright a společně navrhli kolekci nábytku a interiérových doplňků, které navozují v domě klid a pohodu. Použitím javoru, mramoru, hliníku a dalších přírodních materiálů a díky speciální povrchové úpravě jako je zinkování a eloxování dosahují nečekané harmonie a unikátních výsledků.

Klára Šumová (CZ)

Klára je nezávislou produktovou a interiérovou designérkou sídlící v Praze, působící i v oblasti severních Čech. V roce 2011 ukončila studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Poté pracovala a studovala ve Stockholmu (Note Design Studio), Nizozemsku (Kiki van Eijk), Kanadě a Maďarsku. Díky tomu získala nové zkušenosti s výzkumnou činností v oboru, která významně napomohla jejímu kariérnímu rozvoji. Kromě vlastních projektů spolupracuje také s výrobci, řemeslníky, galeriemi a experimentuje s různými typy výroby. Mezi její poslední projekty patří spolupráce na výstavě Craft & Drawing na Depot Basel, návrhy lustrů pro firmu Preciosa, spolupráce s Bakalowits během Passionswege – Vienna Design Week, návrhy oken pro Hermés a Pietro Fillipi v Praze a také kurátorské práce a stále trvající příspěvková činnost do lifestylových časopisů.

Zajímá se především o propojení jednotlivých kultur a využití objektů předávaných již po generace. Zvláštní pozornost klade na historii obklopování se některými nadčasovými prvky vycházejícím z přírody. Používá především přírodní materiály.

www.klarasumova.com

Dirk Wright (CA)

Dirk je grafickým designérem na volné noze se sídlem v Londýně a Praze. Pracuje převážně s umělci, designéry a kulturními institucemi. Ať už se jedná o projekty vizuální, publikace či výstavy, jeho koncepční výstupy jsou ovlivněny jak tradičními řemesly, tak i progresivní technologií. Tyto rozdílné přístupu jsou patrné například v brandingu pro Matchstick kávovary (Vancouver) a Bohemia Apartments (Praha), obalový design pro ruské vydání Delirious New York od Rema Koolhaase a v produktovém využití u projektu Oáza – kolekce nábytku, která byla uvedena na trh v Praze ve spolupráci s Klárou Šumovou.

Mezi jeho profesní zkušenosti patří design assistence pro OK-RM (Londýn) na projektech pro Strelka Press (Moskva) a Kaleidoskop Magazine (Milan). V poslední době pracuje pro Matthew Appletona / Modern Activity, pro klienty se sídlem v Londýně, např. Contemporary Art Society, Book Works, ArtAngel, and Rizzoli (NY).

www.dirkwright.comFotografie z výstavy